Vleasing.pl

Przedmiot leasingu – co można wziąć w leasing?

Leasing zdecydowanie możemy nazwać jedną z najpopularniejszych metod na sfinansowanie różnych inwestycji. Nie każdy jest w stanie zdobyć potrzebne sprzęty czy technologie z wykorzystaniem własnych środków. Inną opcją może być także kredyt, lecz jego uzyskanie nie jest takie proste. Czy wiesz, co można wziąć w leasing? Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu!

co można wziąć w leasing obraz 1-min

Co może stanowić przedmiot leasingu?

Generalnie nie ma tutaj większych ograniczeń, więc właściwie wszystko to, co niezbędne do pracy może stanowić przedmiot leasingu. W leasing możesz wziąć zarówno ruchome, jak i nieruchome rzeczy, nowe i używane, maszyny, samochody osobowe, ciężarowe, a nawet linie technologiczne czy produkcyjne. 

Żadnego problemu nie powinien stanowić leasing sprzętu biurowego, komputerów i innych podobnych przedmiotów. Na korzystanie z leasingu najczęściej decydują się osoby prowadzące własne biznesy.

Co w Polsce leasinguje się najczęściej?

Różnorodność przedmiotów dostępnych do leasingu pozwala firmom na dostosowanie tej opcji finansowania do swoich indywidualnych potrzeb. Oto przegląd najczęściej leasingowanych przedmiotów w Polsce:

Sprawdź też naszą ofertę na:

Zachęcamy również do sprawdzenia naszych produktów:

Jakie mogą być specjalizacje firm leasingowych?

Co może niektórych dziwić, na rynku działają firmy leasingowe wyspecjalizowane tylko w jednym rodzaju sprzętu, a także takie, które mają bardziej ogólny zakres usług. To zatem przekłada się na to, że jeśli jesteś zainteresowany leasingiem samochodu osobowego, to niezależnie od tego, jaką wybierzesz firmę leasingową, nie powinno być żadnego problemu. Jeśli jednak będziesz chciał wziąć w leasing specjalistyczny sprzęt, mogą pojawić się pewne trudności.

Każda firma leasingowa może mieć inne podejście

Firmy leasingowe, choć na pierwszy rzut oka wszystkie są podobne, to jednak różni je m.in. sposób podejścia do klientów. Dla jednych najważniejsze jest to, aby leasingowany sprzęt był bezpieczny, cechował się dużą zbywalnością i niską utratą wartości w czasie trwania umowy. Oczywiście zrozumiałe jest to, że po prostu nie chcą być stratne. Z kolei inne mają zupełnie inne podejście i są elastyczne. Przede wszystkim skupiają się na ocenie kondycji finansowej kontrahenta. Klienci, którzy wypadają dobrze, mogą wziąć w leasing praktycznie każdy sprzęt. Warto mieć na uwadze to, że firmy leasingowe mogą postępować w ten sposób. Gdy więc otrzymasz odmowę leasingu w jednej firmie, nie jest to jednoznaczne, z tym że dostaniesz ją w każdej firmie.

Sprawdź też: ➡️ Leasing dla spółki zoo – na czym polega?

Leasing pracownika - czy to jest możliwe?

Chociaż sformułowanie pracownicy w leasing może nieco szokować, to okazuje się, że to rozwiązanie jest całkiem popularne! Jest to tania i bardzo wygodna metoda pozyskiwania pracowników do firmy. Leasing pracowniczy jest wypożyczeniem pracownika z innej firmy lub z agencji pracy tymczasowej. To doskonały sposób na poradzenie sobie z brakami kadrowymi, szczególnie cieszący się popularnością w branżach sezonowych lub zmagających się z niedoborem specjalistów na rynku. 

Korzyści finansowe i podatkowe leasingu

Leasing to nie tylko elastyczna forma finansowania majątku dla przedsiębiorstw, ale także narzędzie, które może przynieść znaczące korzyści finansowe i podatkowe. Zrozumienie tych korzyści jest kluczowe dla każdego przedsiębiorcy rozważającego leasing jako opcję finansowania.

Sprawdź też: ➡️ Korzyści leasingu – 11 najważniejszych zalet