Darmowy kalkulator OC

darmowy kalkulator oc

Koszty polis komunikacyjnych spędzają sen z powiek wielu kierowcom. Moment konieczności rozejrzenia się za ubezpieczeniem rzadko kiedy jest przyjemny, ale darmowy kalkulator OC może to zmienić. Dlaczego? Ponieważ to najwygodniejsze i skuteczne narzędzie do wyszukiwania możliwie najtańszych polis. Jak z niego skorzystać i przede wszystkim dlaczego warto? Tego dowiesz się z dalszej części wpisu – zapraszamy!

Najlepsza porównywarka OC

Jaki jest najlepszy sposób na tani zakup polisy komunikacyjnej auta? To nic innego, jak zestawienie ze sobą możliwie największej liczby ofert. Co więcej, w przypadku OC jest to wyjątkowo proste. Tutaj nie trzeba bowiem zagłębiać się w tajniki ubezpieczenia. Wystarczy zwracać uwagę wyłącznie na cenę, i wybrać to, co w danym momencie jest najtańsze. Dlaczego tak się dzieje?

najlepsza porównywarka OC obrazek

Najlepszy sposób to porównanie wszystkich ofert

Przepisy dokładnie normują zakres tych ubezpieczeń. Są one obowiązkowe, czyli każdy właściciel samochodu musi dbać o regularne ich odnawianie. W efekcie prawo dokładnie normuje zakres ochrony, jak również sumy ubezpieczeniowe. OC służy przede wszystkim nie ubezpieczonemu, a innym osobom. Ubezpieczony jest chroniony przed konsekwencjami finansowymi swoich błędów. Jeśli spowodujesz wypadek, wszystkie koszty związane z likwidacją szkody zostaną pokryte z ubezpieczenia. Dotyczy to nie tylko naprawy aut, ale także leczenia i rehabilitacji ofiar oraz ewentualnych roszczeń odszkodowawczych.

W efekcie nigdy nie skorzystasz ze swojego OC. Jeśli spowodowałeś kolizję, własne auto będzie musiał naprawić ze swojej kieszeni (chyba, że masz nieobowiązkowe ubezpieczenie AC). Tak czy inaczej, każda firma ubezpieczeniowa ma obowiązek oferować pakiety o konkretnym zakresie. Ty patrzysz tylko na cenę, a więc im lepiej prześwietlisz rynek, tym większa szansa na znalezienie naprawdę taniej opcji. Tu z pomocą przychodzi darmowy kalkulator OC, bez którego trudno się dzisiaj obyć.

Oszczędź nawet do 50%

Szybko porównaj kilkadziesiąt ofert na ubezpieczenia samochodu w naszym kalkulatorze OC/AC i wybierz najtańszą lub najbardziej dopasowaną polisę dla siebie!

Jak działa darmowy kalkulator OC?

Zasada działania tego narzędzia jest wyjątkowo prosta. Zaczynasz od wypełnienia specjalnego formularza, w którym podajesz najważniejsze informacje na temat pojazdu oraz jego właściciela (ewentualnie współwłaścicieli, jeśli są).

Wypełniasz dane pojazdu

Dane związane z autem to między innymi marka, model, rocznik oraz przebieg. Informacje dotyczące kierowcy będą dotyczyły na przykład wieku, płci, doświadczenia za kierownicą, historii szkód czy stanu cywilnego. Nierzadko w formularzach otrzymasz również prośbę o podanie numeru PESEL. Nie jest to obowiązkowe, ale warto jednak go wprowadzić. Dzięki niemu zestawienie ofert będzie precyzyjniejsze.

Następnie musisz wybrać, jakie ubezpieczenia Cię interesują, a więc w tym przypadku jest to OC komunikacyjne. Gdy to zrobisz, system zacznie przeszukiwać bazy danych firm ubezpieczeniowych. 

Czekasz na ofertę ubezpieczenia samochodu

Zazwyczaj po kilku do kilkunastu sekund masz już przed oczami listę z wynikami. Co się na niej znajduje?

To przede wszystkim zestawienie ofert z wyszczególnieniem konkretnych firm ubezpieczeniowych. Widzisz zakres polisy oraz kwotę, którą będziesz musiał zapłacić. Gdy jedna z opcji Cię zainteresuje, po prostu klikasz w szczegóły. Zazwyczaj znajdziesz tam link przekierowujący na stronę ubezpieczyciela. Tam dokończyć proces weryfikacyjny i zakupisz swoją polisę. Kupując online wszystkie dokumenty będą dostarczone do Ciebie na adres skrzynki e-mail.

Bezpieczny kalkulator OC

Jeśli będziesz chciał skorzystać z kalkulatorów OC, koniecznie upewnij się, że jest bezpieczne. Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy chcesz podać swój PESEL, imię i nazwisko oraz numer telefonu. Na rynku istnieje dzisiaj mnóstwo takich narzędzi i niestety, nie wszystkie z nich są godne zaufania. Zanim wybierzesz któreś z nich, sprawdź, czy połączenie jest szyfrowane, a strona ma odpowiedni certyfikat. Najlepiej poszukaj również, jaka firma jest odpowiedzialna za kalkulator i czy na pewno działa w pełni legalnie.

Najtańsze ubezpieczenie OC

ile kosztuje ubezpieczenie samochodu 5

Zawsze możesz skorzystać po prostu z naszej pomocy. Jesteśmy sprawdzonym zespołem specjalistów, odpowiedzialnym za przygotowanie nowoczesnego, skutecznego i bezpiecznego kalkulatora. Po prostu zajrzyj na naszą stronę i wprowadź dane do formularza. Dokładnie prześwietlimy dla Ciebie rynek ubezpieczeń OC i ułatwimy tym samym znalezienie możliwie najtańszej polisy.

Czy każdy kalkulator OC jest skuteczny?

Warto wrócić jeszcze na chwilę do samego porównania ofert. Wysoka skuteczność tego procesu jest tylko wtedy, gdy w wynikach wyszukiwania otrzymasz propozycje wielu firm ubezpieczeniowych. Niestety dużo kalkulatorów OC działa na mocno okrojonych bazach danych. Po wpisaniu wszystkich danych dostaniesz zestawienie na przykład tylko z 5 firm ubezpieczeniowych. To zdecydowanie za mało, aby znaleźć najtańsze rozwiązanie.

Tak naprawdę szkoda nawet Twojego czasu na wypełnianie formularzy w takich miejscach. W każdym kalkulatorze znajdziesz informację, ile towarzystw ubezpieczeniowych obejmuje wyszukiwarka. Jeśli jest ich mało albo firma w ogóle się tym nie chwali, odpuść sobie takie narzędzie. Oczywiście im więcej ofert jest porównywanych, tym obszerniejsze są formularze, a ich wypełnienie zajmuje więcej czasu. Jest to jednak naturalne. Firmy ubezpieczeniowe często stosują indywidualne kryteria do oceny ryzyka ubezpieczeniowego. Jeśli darmowy kalkulator obejmuje swym zasięgiem wiele towarzystw, to i więcej danych musi zebrać.

Darmowy kalkulator oc bez podawania danych – dlaczego to bez sensu?

Ze swojego doświadczenia wiemy, że wiele osób nie jest zadowolona z konieczności przeklikiwania dużych formularzy w kalkulatora. Często pojawia się więc pytanie, czy w ogóle trzeba to robić? Nie wystarczy po prostu podać marki, modelu, wieku oraz przebiegu auta? Teoretycznie nie ma z tym problemu, ale w praktyce takie rozwiązanie nie miałoby żadnego sensu.

Dane związane z samym pojazdem to tylko część informacji potrzebnych do określenia ryzyka ubezpieczeniowego. Mało tego, te dane mają naprawdę niewielki wpływ na wysokość stawki OC. W przypadku tego ubezpieczenia koszty mogą faktycznie podnieść niektóre modele aut. Wynika to z policyjnych statystyk. Są auta, które są sprawcami kolizji częściej, niż inne pojazdy. Cenę lekko podniesie również wiek pojazdu i jego przebieg. Im starszy czy z większą liczbą kilometrów na liczniku, tym poważniejsze ryzyko awarii, która może doprowadzić do wypadku. To samo dotyczy pojemności silnika. Im większa, tym wyższa moc, a więc kierowca ma więcej możliwości na dynamiczną jazdę. To także podniesie koszt ubezpieczenia.

Auto nie jest najważniejsze podczas kalkulacji składki

Tak naprawdę jednak na tym koniec – auto nie ma zbyt dużego wpływu na ostateczną cenę OC. Jaki byłby skutek wprowadzania tylko tych danych? Mógłbyś otrzymać propozycję składki na przykład na kwotę 350 zł. Kiedy się zdecydujesz, i tak będziesz musiał podać swoje dane osobowe do podpisania umowy. Wtedy firma wszystko przekalkuluje jeszcze raz – spokojnie może się okazać, że składka nagle wzrośnie do 1200zł!

Czemu tak się dzieje? Dla firmy ubezpieczeniowej dane kierowcy są najważniejsze. Wiek i doświadczenie za kierownicą to pierwsza kwestia. Kolejną jest historia szkodowa. Jeśli ostatnio doprowadziłeś do kolizji, jesteś w gronie ryzykownych klientów i zapłacisz więcej za OC. Jeśli natomiast dawno nie miałeś szkody, ubezpieczyciel nagrodzi Cię dodatkowymi zniżkami.

Kolejna sprawa to miejsce zamieszkania. Firmy ubezpieczeniowe uznają, że to właśnie tam samochód będzie eksploatowany najczęściej. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, składka będzie wyższa względem mieszkańca wsi czy małego miasteczka. Efekt jest prosty do przewidzenia. Ten sam ubezpieczyciel i dwa auta z takim samym silnikiem, identycznym przebiegiem oraz rokiem produkcji. Do tego dwóch kierowców tej samej płci, w tym samym wieku i z identyczną wartością zniżek. Wystarczy jednak, że jeden mieszka na wsi, a drugi w metropolii – różnice w składkach będą duże!

Numer PESEL przy używaniu darmowego kalkulatora OC

Wspominaliśmy już o tym, że w formularzach do wyliczania składek PESEL podaje się nieobowiązkowo. Warto go jednak podać z jednego, bardzo ważnego powodu. Duża część firm ubezpieczeniowych weryfikuje swoich Klientów w UFG. Jest to Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjnym, w którym znaleźć można historię szkodową każdej osoby. Samo oświadczenie w formularzu, że na przykład o 5 lat nie miało się wypadku, to najczęściej za mało. Ubezpieczyciel musi upewnić się, że podane informacje są prawdziwe.

PESEL jest niezbędny do weryfikacji danej osoby w bazie UFG. Jeśli go nie podacie w formularzu kalkulatora, automatycznie drastycznie obetniecie wyniki wyszukiwania. Pojawią Wam się oferty jedynie od garstki firm ubezpieczeniowych.

Kalkulator oc i ac bez podawania numeru telefonu

Mimo wszystko, numer telefonu nie jest niezbędny do wyliczenia składki OC za Twój samochód. Wiele firm wymaga telefonu kontaktowego, aby później wydzwaniać z ofertą. Jeśli zdecydujesz się na wypełnienie naszego formularza, możesz bez problemu wysłać do nas wniosek bez podawania numeru telefonu. Będziemy kontaktować się z Tobą wyłącznie drogą e-mail. 

Ceny ubezpieczenia OC w darmowym kalkulatorze OC

Korzystając z kalkulatorów OC musisz mieć świadomość jeszcze jednej rzeczy. Narzędzia te zawsze prezentują tylko orientacyjne stawki za polisy. Im lepiej przygotowany jest formularz tym skuteczniejsze są wyliczenia, ale zawsze musisz brać poprawkę na margines błędu. Niektóre procedury określania przez firmę ryzyka ubezpieczeniowego nie są do końca znane. Kiedy widzisz w kalkulatorze jakąś cenę, po kalkulacji już na stronie ubezpieczyciela może się okazać, że ostateczna stawka jest trochę wyższa lub niższa.

Im lepszy jest kalkulator, tym mniej zaskakujące niespodzianki tego typu będą Cię czekały. Z tego powodu nie czekaj dłużej i już dziś skorzystaj z naszej oferty. Gwarantujemy rzetelne przygotowanie zestawienia. Wypełnij formularz na stronie i poczekaj na przygotowanie przez naszego pracownika zestawienia. Współpracujemy z wieloma sprawdzonymi firmami ubezpieczeniowymi, a więc zawsze dokładnie prześwietlimy rynek. Dodatkowo gwarantujemy bezpieczeństwo – w naszym kalkulatorze możesz podawać wszystkie dane bez obaw o własną prywatność!

Nie przepłacaj za OC swojego auta

Sprawdź już dziś, ile może kosztować Twoje ubezpieczenie i jak dużo oszczędzisz, wykorzystując profesjonalny i darmowy kalkulator ubezpieczenia OC. Nasza oferta do niczego nie zobowiązuje – po otrzymaniu zestawienia nie musisz decydować się na żadną z dostępnych opcji.