Gdzie leasing – gdzie najłatwiej uzyskać leasing?

gdzie leasing

Myślisz o nowych inwestycjach w swoją firmę i poważnie zastanawiasz się na tym, gdzie leasing będzie najbardziej opłacalny? Doskonale znamy ten problem i wiemy, że wielu przedsiębiorców ma mnóstwo wątpliwości związanych z tą formą finansowania. Ludzie w Internecie szukają odpowiedzi na pytanie, gdzie leasing na samochód, gdzie leasing dla nowej firmy, gdzie leasing nieruchomości, czy też gdzie wziąć leasing bez bik.  Dzisiaj sprawdzimy więc, jakie są możliwości finansowania zakupów w firmie i gdzie można znaleźć najlepsze oferty. Zapraszamy do lektury!

Najlepiej kupować za gotówkę, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Zawsze tak będzie najtaniej, ale czy na pewno najwygodniej? Nawet, jeśli dysponujesz odpowiednim budżetem, to weź pod uwagę pewną istotną rzecz. Kupując za gotówkę zamrażasz swoje pieniądze, które przecież mógłbyś wykorzystać na inne inwestycje.

Kredyt dla firm

Druga możliwość to kredyt dla firm i ta z pewnością wydaje się najbardziej oczywista. Każdy przedsiębiorca musi mieć konto firmowe. Wystarczy iść do banku po pieniądze – niestety nie do końca. Banki są dzisiaj ostrożniejsze, niż jeszcze kilka lat temu. Procedury przyznawania kredytów są zawiłe i zajmują mnóstwo czasu. Optymizmem nie napawają koszty i prowizje. Biorąc na przykład auto na kredyt szybko może się okazać, że ostateczna cena zakupu poważnie przekracza wartość rynkową pojazdu.

Gdzie leasing - gdzie najłatwiej uzyskać leasing? 1
Kredyt czy leasing

Sprawdź też nasz artykuł na ten temat.

kalkulator leasingu maszyn obraz
Leasing

Świadczymy profesjonalne usługi w zakresie przygotowania perfekcyjnej oferty leasingu.

Leasing

Tak dochodzimy do trzeciej opcji, która naszym zdaniem jest najlepsza – to leasing. Zaletą tej formy finansowania są prostsze procedury, łatwiejsza dostępność i niższe koszty. Choć firmy leasingowe naliczą sobie różnie prowizje to pamiętaj, że mnóstwo kosztów związanych z leasingiem odliczysz sobie od podatku – kredyt nie daje takich możliwości. 

Najtańszy leasing

leasing dla firm obraz

Myślisz, aby wziąć auto w leasing i szukasz najlepszej oferty na leasing samochodu? A może po prostu szukasz oferty leasingowej dla nowych firm, np. na maszyny? Wypełnij nasz wniosek o leasing, a nasz specjalista znajdzie dla Ciebie najlepszą ofertę, bez żadnych ukrytych pułapek w umowie. Dodatkowo, poprowadzi Cię przez cały proces finansowania. 

Co ważne, w wielu przypadkach wymogi związane ze zdolnością kredytową są dużo niższe. Jakby tego było mało, leasing w żaden sposób nie pogarsza zdolności kredytowej. Co to oznacza? Możesz leasingować samochody, a potem bez problemu kupić jeszcze na kredyt nieruchomości.

Pojawia się tylko jedno, podstawowe pytanie – gdzie leasing będzie najbardziej opłacalny? Prześledźmy w takim razie dostępne opcje.

Gdzie leasing – metody finansowania

Mając konto firmowe w banku, teoretycznie można iść do placówki tej instytucji i wziąć leasing. Wiele banków ma w swojej ofercie takie produkty finansowe. Niestety naszym zdaniem nie jest to najlepsze rozwiązanie.

leasing dla firm nowych

Banki są instytucjami kontrolowanymi, które muszą działać według ściśle określonych zasad. Powoduje to wydłużenie procedur związanych z uzyskiwaniem finansowania. Nierzadko droga do pieniędzy będzie niewiele mniej kręta, jak przy kredycie.

prywatna firma leasingowa

Prywatna firma leasingowa

Kolejna, bardziej oczywista droga, to wybranie się do prywatnego leasingodawcy. Na rynku działa dzisiaj mnóstwo takich firm. Ich zaletą jest to, że funkcjonują poza kontrolą instytucji finansowych. To sprawia, że uzyskanie leasingu w takim miejscu często jest kwestią dosłownie 2-3 dni, a nierzadko nawet szybciej. 

Z drugiej jednak strony brak kontroli generuje większe ryzyko. Choć większość firm leasingowych działa zgodnie z przepisami prawa, to zawsze trafiają się wyjątki. Tacy leasingodawcy działają na szkodę swoich klientów i podpisywanie z nimi umowy może oznaczać poważne straty finansowe.

Porównanie wiele ofert

Kolejna istotna kwestia to możliwość prześwietlenia wielu ofert. Idąc do banku po leasing masz do czynienia tylko z jedną opcją. Tak samo będzie, gdy wybierzesz się do prywatnego leasingodawcy. Z góry zakładasz, że będzie to oferta tania, ale tak naprawdę nie wiesz, co oferuje rynek.

porownanie ofert

 Pośrednik zweryfikuje bardzo dokładnie wiele źródeł leasingu i wybierze to, które w danym momencie jest najtańsze. Oczywiście dobierze on je także pod kątem potrzeb samego klienta. Jeśli wiec zastanawiasz się nad tym, gdzie leasing będzie najlepszy, najlepiej już teraz skorzystać z pomocy naszego agenta.

doradztwo wynajem długoterminowy

Pośrednictwo leasingowe

Trzecią opcją jest skorzystanie z pośrednictwa leasingowego, którym zajmuje się między innymi nasza firma. Już teraz możesz zajrzeć do nas na stronę vleasing.pl i zapoznać się z ofertą. Skorzystanie z pomocy pośrednika ma bardzo istotną zaletę – to bezpieczeństwo. 

Doświadczony agent doskonale zna rynek i współpracuje wyłącznie z tymi leasingodawcami, którzy cieszą się zaufaniem i działają w pełni uczciwie. Już w tym momencie zyskujesz wiele, bo na pewno nie wpadniesz w żadną pułapkę.

Gdzie leasing – najtańsze finansowanie dla firmy

Czas zająć się kwestiami kosztów leasingu. Tutaj nie ma co się łudzić, każda oferta leasingowa będzie obarczona pewną prowizją. Banki, prywatni leasingodawcy oraz pośrednicy nie są instytucjami charytatywnymi, a więc odpowiednio liczą sobie za swoje usługi. Większość osób na hasło „pośrednik” od razu myśli o dużych kosztach. Takie osoby kojarzą nam się z naliczaniem wysokich opłat dodatkowych, przez które tylko niepotrzebnie się przepłaca. W przypadku leasingu paradoksalnie jest jednak odwrotnie. Gdzie leasing będzie najtańszy? Właśnie u pośrednika – oczywiście pod warunkiem, że wybierze się odpowiednią ofertę. Z czego to wynika?

Leasing kalkulator

Wystarczy przyjrzeć się profilowi działalności wszystkich tych 3 podmiotów. Banki mają zdecydowanie największe koszty w tej grupie. Opłacają armię swoich pracowników, zatrudniają wielu ekspertów i doradców klienta, wydają fortunę na reklamę, a do tego utrzymują placówki stacjonarne na terenie całego kraju. W efekcie wszystkie produkty finansowe, w tym leasing, są obarczone wysokimi prowizjami.

W przypadku prywatnych leasingodawców koszty są dużo mniejsze, ale wciąż spore. Takie firmy także utrzymują własne biura, zatrudniają wielu pracowników terenowych i inwestują w profesjonalną obsługę klienta. Pośrednik pod tym kątem ma najniższe koszty. Nierzadko prowadzi on niewielkie biuro i zatrudnia dosłownie kilka osób. Nie jest również odpowiedzialny za obsługę ofert leasingowych. Zadaniem pośrednika jest pomoc w znalezieniu dobrej oferty u różnych leasingodawców. Niskie koszty prowadzenia biznesu przekładają się więc na atrakcyjniejsze prowizje.

Jak działają pośrednicy ofert leasingowych?

Warto kilka słów wspomnieć o tym, jak takie firmy działają. Możemy to łatwo pokazać na własnym przykładzie, gdyż sami oferujemy swoje wsparcie przedsiębiorcom poszukującym tej formy finansowania inwestycji.

Dobry pośrednik powinien przede wszystkim prowadzić ścisłą współpracę z najlepszymi, szanowanymi i uczciwymi firmami leasingowymi, w tym niekiedy nawet z bankami. Do tego potrzeba jest odpowiednia wiedza i zorientowanie na aktualnie dostępne oferty. Zgłaszając się do pośrednika, musisz przede wszystkim wskazać, czego dokładnie potrzebujesz. Niezbędne są informacje dotyczące tego, co będzie brane w leasing i jaka jest orientacyjna wartość inwestycji. Właśnie temu służy specjalny formularz, który znajduje się na naszej stronie vleasing.pl.

Jak pracuje specjalista ds. leasingu?

Na podstawie dostarczonych informacji pośrednik może zabrać się do pracy. Przegląda on oferty, konfiguruje je i dopasowuje do konkretnego przypadku. Tym sposobem zbiera wiele propozycji z rynku, prezentuje je klientowi i podpowiada, które z nich mogą okazać się najlepsze.

przedsiebiorca

Ostatecznie pośrednik powinien wziąć na siebie odpowiedzialność za przygotowaną ofertę. To na jego barkach spoczywa między innymi zapoznanie się z regulaminem i upewnienie się, że nie ma w nim żadnych niejasnych czy niezgodnych z prawem zapisów. Dobrzy pośrednicy, dzięki współpracy z wieloma firmami, nierzadko mają dostęp do preferencyjnych warunków. Oznacza to, że z pomocą takiego specjalisty możesz skorzystać z tańszego leasingu, niż gdybyś samodzielnie podpisał umowę w siedzibie konkretnego leasingodawcy.

Pamiętaj także o tym, że są to osoby całkowicie niezależnie. Same nie udzielają finansowania, a więc nie zależy im na tym, aby za wszelką cenę przekonać Cię do konkretnej oferty. W tym przypadku jest to duży plus – pośrednik znajdzie po prostu najtańszą i najlepszą możliwą opcję. Zależy mu, na własnym wizerunku, a więc na pewno postara się sprostać Twoim oczekiwaniom.

Gdzie leasing na samochód – uważaj na szkodliwe oferty

Przed chwilą opisaliśmy metody działania solidnego pośrednika. Niestety jednak nigdy nie możesz tracić swojej czujności. Skokowy wzrost zainteresowania leasingiem doprowadził do tego, że na rynku działają całe armie pośredników. 

ubezpieczenie majątkowe obraz 2

Z jednej strony to dobrze, gdyż mamy porządną konkurencję, ale z drugiej strony w tym gąszczu znajdą się jednostki, którym zależy na szybkim i nie do końca uczciwym zarobku.

Samochody w leasing dla firm

ile kosztuje ubezpieczenie samochodu

Zdarzają się przypadki pośredników oszustów, na których musisz bardzo uważać. Jeśli chcesz czuć się maksymalnie bezpiecznie, po prostu zgłoś się do nas. Na naszej stronie znajdziesz wszystkie informacje związane z naszą ofertą. W pozostałych przypadkach przede wszystkim uważaj na próbę wyłudzenia pieniędzy, przed przygotowaniem oferty.

Na co zwracać uwagę, podpisując umowę leasingową?

Żaden pośrednik nie weźmie od Ciebie ani grosza swojej prowizji, dopóki nie dojdzie do finalizacji, czyli podpisania umowy. Jeśli jesteś proszony o przelanie zaliczki czy opłaty przedwstępnej, kategorycznie tego nie rób. Po prostu przerwij dalszą współpracę. Najwięcej takich ofert można znaleźć u tych pośredników, którzy obiecują przedsiębiorcom finansowanie nawet wtedy, gdy jest się wpisanym do KRD. Podchodź do takich propozycji z bardzo dużym dystansem.

Pamiętaj również o tym, aby zawsze sprawdzić, jaka konkretnie instytucja udziela Ci finansowania. Zanim podpiszesz umowę sprawdź, czy ma własną stronę internetową oraz wpis w KRS. Jeśli firma wydaje Ci się podejrzana, nawet się nie zastanawiaj, nie podpisuj z nią umowy. Ofert leasingowych na rynku jest tak wiele, że na pewno szybko znajdziesz inną, pewniejszą i bezpieczniejszą.